Architektūra

EVVA AirKey sistemą sudaro trys pagrindinės dalys:

  • Valdymo sistema, esanti EVVA palaikomame „debesyje“. Vartotojas įgyja prieigą prie sistemos per interneto sąsają. Prie valdymo sistemos pridedami vykdymo įrenginiai, raktai, duomenys apie raktus turinčius žmones, bei apie prieigos teises (t.y. apie tai, kas ir kada gali atrakinti vieną ar kitą spyną).
  • Vykdymo įrenginiai — mechanizmai, tiesiogiai užrakinantys ir atrakinantys spynas. Tai gali būti elektroniniai cilindrai, pakabinamos spynos, baldinės spynos. Be to, specialaus sieninio skaitytuvo pagalba Jūs galite prijungti prie sistemos bet kurį relinį modulį turintį įrenginį (magnetinę spyną, elektromechaninę spyną, elektrinį spragtuką ir t.t.)
  • Raktai. Kaip raktą galima naudoti išmanųjį telefoną (su NFC arba Bluetooth funkcija) arba specialias žymes (korteles, pakabukus). Raktas turi čipą MIFARE, jokio maitinimo šaltinio jam nereikia.

Apsikeitimas duomenimis tarp sistemos komponentų vykdomas per prie interneto prijungtą išmanųjį telefoną. Išmanusis telefonas perduota informaciją apie tai, kokie raktai gali atrakinti tam tikrą įrenginį tam tikru laiku, kokie raktai buvo prarasti (įrašyti į „juodąjį sąrašą“) ir nebegali būti naudojami. Be to, per išmanųjį telefoną vykdymo įrenginiai perduoda į sistemą duomenis apie išsaugotus įvykius.

Išmanusis telefonas susijungia su vykdymo įrenginiu NFC arba Bluetooth technologijų pagalba. Sujungimui su raktais naudojama NFC technologija; jeigu Jūsų išmanusis telefonas nepalaiko NFC, galima susijungti su vykdymo įrenginiu per Bluetooth, o pastarasis jau pats susijungs su raktu.

Be to, kaip papildomas nebūtinas komponentas gali būti naudojama kodavimo stotelė (pristatoma atskirai), kuri prisijungia prie asmeninio kompiuterio ir palengvina darbą su užrakinančiais įrenginiais ir raktais.