Spynos konstrukcija

Elektroninis cilindras — tai įrenginys su rankena, į kurią įmontuotas RFID-žymių skaitytuvas ir/arba Bluetooth ryšio modulis. Neaktyvioje būsenoje rankena su skaitytuvu laisvai sukasi; bet kai vartotojas prideda prie skaitytuvo teisingą „raktą“, rankena susijungia su vidiniu cilindro mechanizmu. Tada, pasukus rankeną, galima atrakinti ar užrakinti spyną.

Iš vidinės durų pusės išmanioji spyna dažniausiai turi standartinį sukutį, kurio pagalba Jūs visada galėsite atrakinti duris. Tačiau galima taip pat padaryti cilindrą, atrakinamą iš vidaus su raktu. Be to, būna cilindrų, turinčių elektrininius sukučius iš abiejų pusių.

Kaip „raktai“ naudojamos skirtingos radijo žymių rūšys (pakabukai, kortelės). Be to, kai kurie elektroninių cilindrų modeliai leidžia atrakinimą su išmaniuoju telefonu. Būtent tokie cilindrai mes ir siūlome Jūsų dėmesiui.

Paprastai elektroniniai cilindrai veikia su baterijomis.

Iš kur cilindras „žino“, kad vienas raktas jį atrakina, o kitas — ne? Pavyzdžiui, duomenys gali būti saugomi pačiame cilindre. Taip padaryta dauguma paprastų ir pigių sistemų, neturinčių plataus prieigos kontrolės galimybių rato. EVVA AirKey sistemoje duomenys saugomi debesies saugykloje.